Szkolenia

integri TSR

Witamy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń  w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz w innych podejściach. W  TSR pracujemy z człowiekiem a nie z problemem czy diagnozą. Jednak nomenklaturze szkoleń pojawiają się sformułowania tradycyjnej
diagnostyki. Ma to na celu ułatwienie wyboru tego obszaru pracy z klientem, w którym chcecie Państwo podnosić swoje kompetencje i rozszerzać wiedzę.

Trening Rozwojowy Komunikacji Skoncentrowanej na Empatii

590 zł
Trening umożliwia poznanie w praktyce podejścia Nonviolent Communication, które zwiększa świadomość swoich uczuć, potrzeb oraz tego w jaki sposób z pomocą komunikacji buduje się relacje z innymi i z samym sobą. Prowadzony jest przez doświadczonych terapeutów i trenerów.

Trener

Tomasz Majewski, Ewelina Nęcka, Monika Oryl-Misztela, Igor Rotberg, Agnieszka Turska-Majewska

Liczba godzin

18

Liczba miejsc

13

64

Zastosowanie TSR z klientem z objawami depresyjnymi – cykl szkoleń 2023

490 zł
Szkolenie, składa się z dwóch modułów i dotyczy specyfiki pracy w nurcie TSR i z wykorzystaniem elementów NVC (Porozumienie bez Przemocy) z klientem, który zgłasza objawy depresji, takie jak: przygnębienie, brak poczucia sensu życia, apatię, brak energii, myśli suicydalne.

Trener

Agnieszka Turska-Majewska

Liczba godzin

24

Liczba miejsc

12

30

Techniki terapeutyczne TSR w konstruowaniu wizji preferowanej przyszłości klienta

490 zł
Podczas szkolenia będzie okazja do poćwiczenia budowania wizji Preferowanej Przyszłości podczas sesji z klientem oraz zapoznania się z różnymi technikami, które w tym pomagają.

Trener

Adrian Kondraciuk

Liczba godzin

12

Liczba miejsc

10

„Gdy zapraszamy system do współpracy” czyli o roli rodziny w pracy z nastoletnim klientem doświadczającym zaburzeń odżywiania

690 zł
Celem szkolenia jest zgłębienie roli rodziców w procesie zdrowienia nastoletniego klienta, tego jak kluczowe jest ich wsparcie i wiedza na temat tego, z czym zmaga się ich dziecko. Poruszony zostanie również temat, kiedy warto przejść z pracy terapeutycznej w interwencję i jak to zrobić.

Trener

Joanna Buraczek

Liczba godzin

14

Liczba miejsc

2

17

Praca z klientem zmagającym się z zaburzeniami odżywiania w ujęciu TSR (edycje 2023)

750 zł
W obecnym świecie coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami odżywiania, idąc dalej – coraz więcej młodszych osób boryka się z tym problem. Poza najbardziej znanymi zaburzeniami: anoreksją, bulimią, mamy do czynienia także z ortoreksja, kompulsywnym jedzeniem czy bigoreksją. Czym są zaburzenia odżywiania? Jak pracować w tym obszarze? Jakie techniki są przydatne? Dowiesz się na szkoleniu. 

Trener

Joanna Buraczek

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

2

18

Zastosowanie TSR w pracy z klientem ze spektrum autyzmu – poziom I (dziecko i nastolatek)

690 zł
Celem szkolenia jest  zapoznanie z metodami pracy z osobą atypową  – w oparciu o założenia TSR, korzystając z komunikacji opartej na empatii.

Trener

Monika Oryl-Misztela

Liczba godzin

16

Liczba miejsc

3

6

Wszystkie części mile widziane – czyli System Wewnętrznej Rodziny (IFS) w pracy pomocowej

650 zł
Model IFS ma wszechstronne zastosowanie, wykorzystywany jest w leczeniu np. depresji, lęku, PTSD, zaburzeń osobowości, uzależnień, zaburzeń psychosomatycznych, a także w terapii par, terapii rodzinnej oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Trener

Agnieszka Koluch – Horbowicz

Liczba godzin

18

Liczba miejsc

12

28

Odcienie osobowości – kierunki pracy z klientem z tzw. osobowością borderline, narcystyczną, zależną oraz unikającą – cykl szkoleń 2023

850 zł
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie pracy z klientem z określoną strukturą osobowości, uwzględniając integracyjny model pracy terapeutycznej z częściami osobowości.

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

40

Liczba miejsc

7

21

Metoda Kids’ Skills – Dam Radę! Jestem z Ciebie dumny! – edycje 2023

900 zł
Zostań Ambasadorem  Meody Kids’ Skills! Czyli jak w 15 krokach zdobyć nową umiejętność fińskiego psychiatrę dr Bena Furmana. Metoda ta służy pracy terapeutycznej z dziećmi  i powstała w oparciu o Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach.

Trener

Aneta Błaszczyk

Liczba godzin

30

Liczba miejsc

10

18

Uzależnienie dzieci i młodzieży od gier i komputera w ujęciu TSR/PSR

590 zł
Szkolenie przygotowuje do pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze uzależnień behawioralnych od tzw. nowych technologii (komputer, internet, telefon) w nurcie TSR/BSFT.

Trener

Adrian Kondraciuk

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

6

Studium Terapii Rodzin w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – cykl szkoleń 2023

750 zł
Studium Pracy z Rodziną w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – jest cyklem szkoleń, które można wybierać wg własnych zapotrzebowań/zainteresowań. Celem Studium jest wsparcie i przygotowanie do pracy z rodziną/dzieckiem/nastolatkiem/parą i seniorem.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

176

Liczba miejsc

2

13

Użyteczność TSR w pracy z nastolatkiem – poziom I i II (Studium Terapii Rodzin w PSR)

650 zł

Celem szkolenia jest wzmocnienie oraz rozwój umiejętności terapeutycznych i pomocowych w pracy  z nastolatkiem oraz jego rodzicami, z uwzględnieniem specyfiki okresu dojrzewania oraz wyzwań,  z jakimi się zmaga. Podczas II poziomu szkolenia poznasz kierunki pracy z nastolatkiem doświadczającym zjawiska określanego depresją, samouszkodzeń, myśli samobójczych czy eksperymentowania z odżywianiem.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

40

Liczba miejsc

2

Praca terapeutyczna z dzieckiem – poziom I, II (Studium Terapii Rodzin w PSR)

690 zł
Celem szkolenia jest wzmocnienie oraz rozwój umiejętności terapeutycznych i pomocowych w nurcie TSR w pracy z dzieckiem oraz rodziną, z uwzględnieniem specyfiki rozwojowej dziecka, jego potrzeb i sposobów komunikacji. W drugiej części szkolenia  poznasz kierunki pracy oraz techniki w obliczu doświadczanych trudności dziecka, w tym w zachowaniu, komunikacji, przeżywanych emocjach.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

40

Liczba miejsc

2

14

Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – kurs podstawowy 2023

1950 zł
Studium jest szkoleniem podstawowym z nurtu Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.

Trener

Agnieszka Turska-Majewska, Tomasz Majewski, Aneta Błaszczyk, Jolanta Bylica, Joanna Buraczek, Adrian Kondraciuk, Anita Rawa-Kochanowska

Liczba godzin

70

Liczba miejsc

2

13

Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – kurs zaawansowany 2023

3650 zł
Studium jest szkoleniem zaawansowanym z nurtu Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – tzw. II stopień.

Trener

Tomasz Majewski, Jolanta Bylica, Tomasz Głowik, Agnieszka Turska-Majewska, Aneta Błaszczyk, Tomasz Świtek, Magdalena Szutarska

Liczba godzin

140

Liczba miejsc

1

6

Studium Integracyjnej Terapii Osób po Traumie – cykl szkoleń na 2023

790 zł
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie pracy z klientem z doświadczeniem traumy, pomagające mu zbudować poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

72

Liczba miejsc

6

14