Szkolenia

integri TSR

Witamy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń  w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz w innych podejściach. W  TSR pracujemy z człowiekiem a nie z problemem czy diagnozą. Jednak nomenklaturze szkoleń pojawiają się sformułowania tradycyjnej
diagnostyki. Ma to na celu ułatwienie wyboru tego obszaru pracy z klientem, w którym chcecie Państwo podnosić swoje kompetencje i rozszerzać wiedzę.

Zastosowanie TSR z klientem z objawami depresyjnymi – część II (28-29.11)

450 zł
Zapraszamy na kontynuację szkolenia – Zastosowanie TSR i NVC z klientem zgłaszającym objawy depresyjne, podczas którego będą dalej przedstawiane pomocne kierunki w pracy terapeutycznej.

Trener

Agnieszka Turska-Majewska

Liczba godzin

12

Liczba miejsc

0

Praca z klientem zmagającym się z zaburzeniami odżywiania w ujęciu TSR (20-21.01)

690 zł
W obecnym świecie coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami odżywiania, idąc dalej – coraz więcej młodszych osób boryka się z tym problem. Poza najbardziej znanymi zaburzeniami: anoreksją, bulimią, mamy do czynienia także z ortoreksja, kompulsywnym jedzeniem czy bigoreksją. Czym są zaburzenia odżywiania? Jak pracować w tym obszarze? Jakie techniki są przydatne? Dowiesz się na szkoleniu. 

Trener

Joanna Buraczek

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

0

Praca z własnym genogramem w nurcie TSR

1080 zł
Genogram jest techniką terapeutyczną, dzięki której w formie pewnego rodzaju mapy – schematycznego rysunku, możemy przedstawić członków rodziny, a także zebrać, uporządkować i wreszcie prześledzić związki pomiędzy nimi, sposoby komunikacji, wzorce zachowań, przekonania czy przekazy transgeneracyjne.

Trener

Adrian Kondraciuk

Liczba godzin

35

Liczba miejsc

6

Wszystkie części mile widziane – czyli System Wewnętrznej Rodziny (IFS) w pracy pomocowej

650 zł
Model IFS ma wszechstronne zastosowanie, wykorzystywany jest w leczeniu np. depresji, lęku, PTSD, zaburzeń osobowości, uzależnień, zaburzeń psychosomatycznych, a także w terapii par, terapii rodzinnej oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Trener

Agnieszka Koluch – Horbowicz

Liczba godzin

18

Liczba miejsc

9

Odcienie osobowości – kierunki pracy z klientem z tzw. osobowością borderline, narcystyczną, zależną oraz unikającą – cykl szkoleń 2023

790 zł
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie pracy z klientem z określoną strukturą osobowości, uwzględniając integracyjny model pracy terapeutycznej z częściami osobowości.

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

40

Liczba miejsc

7

54

Odcienie osobowości – kierunki pracy z klientem z tzw. osobowością borderline, narcystyczną, zależną oraz unikającą – poziom zaawansowany (20-22.01)

790 zł
Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli przyjrzeć się swoim częścią i reakcjom, które utrudniają prowadzenie terapii oraz nauczyć się, jak je spożytkować dla bardziej efektywnego procesu terapeutycznego.  

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

2

Metoda Kids’ Skills – Dam Radę! Jestem z Ciebie dumny! (16-18.12)

850 zł
Zostań Ambasadorem  Meody Kids’ Skills! Czyli jak w 15 krokach zdobyć nową umiejętność fińskiego psychiatrę dr Bena Furmana. Metoda ta służy pracy terapeutycznej z dziećmi  i powstała w oparciu o Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach.

Trener

Aneta Błaszczyk

Liczba godzin

30

Liczba miejsc

0

Uzależnienie dzieci i młodzieży od gier i komputera w ujęciu TSR/PSR (16-18.12)

590 zł
Szkolenie przygotowuje do pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze uzależnień behawioralnych od tzw. nowych technologii (komputer, internet, telefon) w nurcie TSR/BSFT.

Trener

Adrian Kondraciuk

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

3

Użyteczność TSR w pracy z nastolatkiem – poziom podstawowy (2-4.12)

490 zł
Dynamicznie rośnie liczba nastolatków odwiedzających gabinety terapeutów. Rośnie także skala doświadczanych przez nich trudności. W Polsce, w 2021 roku, blisko 1500 dzieci i nastolatków podjęło próby samobójcze, 127 zakończyło się śmiercią. Szkolenie poszerza perspektywę pracy z nastolatkiem i jego rodziną oraz dostarcza praktycznych technik oraz narzędzi, zgodnych z założeniami TSR.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

16

Liczba miejsc

0

Użyteczność TSR w pracy z nastolatkiem – poziom zaawansowany (20-22.01)

650 zł
Szkolenie, będące kontynuacją poziomu podstawowego, dedykowane jest pracy z nastolatkiem, który w procesie dojrzewania doświadcza dodatkowych trudności – lęków, samookaleczeń, myśli i prób samobójczych, alienacji, eksperymentowania z jedzeniem. Szkolenie poszerza perspektywę pracy z nastolatkiem, omawia holistyczny model wsparcia klienta oraz dostarcza praktyczne techniki oraz narzędzia do pracy z młodzieżą.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

20

Liczba miejsc

3

Studium Terapii Rodzin w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – cykl szkoleń 2023

650 zł
Studium Pracy z Rodziną w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – jest cyklem szkoleń, które można wybierać wg własnych zapotrzebowań/zainteresowań. Celem Studium jest wsparcie i przygotowanie do pracy z rodziną/dzieckiem/nastolatkiem.

Trener

Jolanta Bylica

Liczba godzin

176

Liczba miejsc

2

104

Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – kurs podstawowy na rok 2022/2023

1950 zł
Studium jest szkoleniem podstawowym z nurtu Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.

Trener

Agnieszka Turska-Majewska, Tomasz Majewski, Aneta Błaszczyk, Jolanta Bylica, Joanna Buraczek, Adrian Kondraciuk, Anita Rawa-Kochanowska

Liczba godzin

70

Liczba miejsc

2

48

Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – kurs zaawansowany 2023

3450 zł
Studium jest szkoleniem zaawansowanym z nurtu Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – tzw. II stopień.

Trener

Tomasz Majewski, Jolanta Bylica, Tomasz Głowik, Agnieszka Turska-Majewska, Aneta Błaszczyk, Tomasz Świtek, Magdalena Szutarska

Liczba godzin

140

Liczba miejsc

5

8

Studium Integracyjnej Terapii Osób po Traumie – cykl szkoleń na 2023

790 zł
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie pracy z klientem z doświadczeniem traumy, pomagające mu zbudować poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

54

Liczba miejsc

6

86

Studium Integracyjnej Terapii Osób po Traumie – cz.III (2-4.12)

750 zł
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną strategie integrowania osobowości, budowania nowej tożsamości i kończenia procesu terapeutycznego osób po doświadczeniu traumy. 

Trener

Igor Rotberg

Liczba godzin

18

Liczba miejsc

2

Trening Rozwojowy Komunikacji Skoncentrowanej na Empatii

590 zł
Trening umożliwia poznanie w praktyce podejścia Nonviolent Communication, które zwiększa świadomość swoich uczuć, potrzeb oraz tego w jaki sposób z pomocą komunikacji buduje się relacje z innymi i z samym sobą. Prowadzony jest przez doświadczonych terapeutów i trenerów.

Trener

Tomasz Majewski, Ewelina Nęcka, Ewelina Ragiel, Igor Rotberg, Agnieszka Turska-Majewska

Liczba godzin

18

Liczba miejsc

0